„NIE MIEJ W DOMU NICZEGO, CO WEDŁUG CIEBIE NIE BYŁOBY UŻYTECZNE LUB PIĘKNE.”


-WILLIAM MORRIS

2018 –  powstaje NANIBY sklep z ręcznie robionymi, unikatowymi akcesoriami do dekoracji wnętrz, dla małych i dorosłych dzieci,  biżuterią i sztuką.
Tworzę sama ale też współpracuję z artystami, rękodzielnikami, rzemieślnikami z za granicy. Każdy przedmiot który tu znajdziecie jest wyjątkowy i za każdym stoi jakiś człowiek. Małe firmy, indywidualni artyści, całe rodziny, postaci które wierzą w coś więcej niż tylko konsumpcyjny styl życia.
Cenię ekologiczne idee, świadome wybory i zrównoważony rozwój. Uważam że to jedyna słuszna droga by w pełni żyć, cieszyć się życiem, i aby zadbać o szczęśliwą przyszłość następnych pokoleń. Małymi kroczkami, wspólnymi siłami, razem możemy dużo.
Mówię STOP sztucznym materiałom które zaśmiecają nasz świat, STOP wyzyskowi i niezdrowej konkurencji. Produkty które tu znajdziecie są tworzone z naturalnych materiałów, powstają w ekologicznych warunkach, mają odpowiednie certyfikaty. Kupując od indywidualnych artystów, małych lokalnych firm jednocześnie możesz wspierać czyjś rozwój, dajesz możliwości na godne życie np w miejscach gdzie ciężko jest żyć…dobro rodzi dobro….
Szukam raczej prostoty bo w niej jest siła, równowaga, energia i ponadczasowość. Prostota mobilizuje wyobraźnię, zabawki które wybieram stwarzają nieskończone możliwości kreatywnej zabawy, są też trwałe i mogą zostać przekazane dalej gdy dziecko już z nich wyrośnie.
Prostota we wnętrzu wprowadza harmonię, wycisza i uspokaja zmysły, miło się wraca do takiego domu ze świata przesyconego natłokiem bodźców i kolorów…
Magdalena Orlik pasjonatka minerałów, pięknych starych przedmiotów stworzonych ręką ludzką, pięknych miejsc stworzonych przez naturę, miłośniczka krain morza śródziemnego i wielbicielka prehistorycznych tajemnic.
Ur. 1976, mieszka w Krakowie. Pracuje jako projektantka biżuterii, tworzy lniane, ekologiczne zabawki i dekoracje, maluje obrazy.